Odchudzanie z L-karnityną

Odchudzanie z L-karnityną

posted in: Aktualności | 0

Wakacje tuż za pasem, powoli przymierzamy się do bikini i letnich sukienek. Przydałby się dieta cud lub ekspresowo odchudzające tabletki. Producenci prześcigają się oferując nam coraz prostsze i skuteczniejsze rozwiązania. Wiele produktów odchudzających zawiera L- karnitynę.

L-karnityna to jeden z najpopularniejszych dodatków wspomagających utratę wagi i spalanie tłuszczu. Jest ona dodawana do napojów, kawy, herbat, batonów, tabletek niedługo znajdziemy ją w chlebie.

Czy  warto inwestować w suplementy diety z L-karnityną?

Co jest L-karnityna?

Jest to substancja pomagająca naszemu organizmowi zamienić tłuszcz na energię. Substancja ta przyspiesza rozkład zapasów tłuszczu do kwasów tłuszczowych i glicerolu, które są używane jako paliwo w trakcie treningu. Idąc tym tropem  wnioskujemy, że zwiększona podaż L-karnityny powinna zwiększyć ilość spalonej tkanki tłuszczowej.

Czy wprowadzenie dodatkowej suplementacji z L-karnityną przyspieszy odchudzanie?

Według najnowszych badań odpowiedź brzmi: NIE. Zapotrzebowanie na L-karnitynę jest w całości pokrywane przez naszą codzienną dietę. Naturalne źródło L-karnityny obejmują produkty pochodzenia zwierzęcego, takie jak białe i czerwone mięso, ryby, mleko. Jej nadmiar jest usuwany z moczem.  Nasz organizm wytwarza ją i przechowuje w mięśniach szkieletowych, wątrobie, sercu i jądrach. Dodatkowo należy podkreślić, że największe stężenie L-karnityny występuje dopiero po 3 godzinach od jej spożycia.

Zgodnie z aktualnym stanem wiedzy L-karnityna nie ma wpływu na przyspieszoną utratę masy ciała. Warto wspomnieć, że istnieją  wiarygodne badania, które potwierdzają, że L-karnityna może łagodzić zespół objawów DMOS, a także pozytywnie wpływać na regenerację mięśni.

Wnioski: warto zainwestować w naturalne produkty przyspieszające nasz metabolizm np. wyskozmineralizowaną wodę i dobrze zbilansowaną dietę.


Autor:
Aktualizacja: .