mgr inż. Weronika Woźniak – wykwalifikowany dietetyk z Koszalina

Absolwentka Inżynierii Przetwórstwa Spożywczego w Koszalinie. Swoją pracę magisterską poświęciła tematyce żywienia dzieci w wieku przedszkolnym. Kwalifikacje do zawodu dietetyka zdobyła zdając oficjalny egzamin przed komisją państwową. W swojej pracy łączy wiedzę z zakresu dietetyki oraz technologii żywienia, zaś ukończony kurs dietocoachingu umożliwił jej odniesienie się do   problemów pacjenta również z psychologicznego punktu widzenia.

Dietetyka to młoda, dynamicznie rozwijająca się dziedzina. Swoją wiedzę uzupełnia, uczestnicząc w kursach, szkoleniach i konferencjach poświęconych tematyce żywienia i roli diety w leczeniu licznych schorzeń.

Zajmuje się profilaktyką i zwalczaniem otyłości, niedożywienia oraz żywieniem w chorobach dietozależnych. Układa indywidualne plany żywieniowe dostosowane do jednostki chorobowej i trybu życia pacjenta.

Zdrowy styl życia to jej pasja. Posiada kwalifikacje instruktora nordic walking oraz instruktora fitness. Prowadzi grupowe oraz indywidualne zajęcia  nordic walking, a także  treningi na platformie wibracyjnej.

Prywatnie: kocha żeglarstwo, od poprzedniego lata także jazdę na rowerze wraz z sakwami. W wolnych chwilach szuka nowych dietetycznych, odchudzonych receptur, robiąc dużo bałaganu w swojej maleńkiej kuchni.

 


Współpraca

Joanna_Żabickamgr inż. Joanna Żabicka

Absolwentka studiów kierunku Technologia żywności i żywienie człowieka o specjalizacji żywienie człowieka i dietetyka. Swoje kwalifikacje do zawodu dietetyka zdobyła zdając egzamin inżynierski oraz magisterski. Tematem jej pracy magisterskiej był „Wpływ składników diety na prawidłowe funkcjonowanie oraz skład mikroflory jelitowej”. W temacie tym zagłębiała się będąc już na studiach inżynierskich, jest to w tym momencie szeroko rozwijająca i bardzo ciekawa dziedzina żywieniowa. Powstaje coraz więcej badań odnośnie wpływu bakterii jelitowych na nasze zdrowie.

Swoją wiedzę wciąż poszerza uczestnicząc w różnych konferencjach naukowych o tematyce dietetycznej. Jest dietetykiem z powołania, nigdy nie zaleca pacjentom tego, na co sama by się nie zdecydowała, jest dietetykiem również dla siebie, stosuje zalecane zachowania żywieniowe dając przykład innym.

Prywatnie oprócz fascynacji zdrowym żywieniem, uwielbia fitness, jazdę na rolkach i rowerze. Stawia przede wszystkim na zdrowy tryb życia, który gwarantuje długie życie w zdrowiu i zadowoleniu.

 


Autor:
Aktualizacja: .