10 powodów dla których warto jeść truskawki na diecie

10 powodów dla których warto jeść truskawki na diecie

posted in: Aktualności | 0

W sklepach pojawiły się pierwsze polskie truskawki. Niestety są to owoce sezonowe. W naszym kraju możemy je kupić w zależności od odmiany w miesiącach czerwiec, lipiec i  sierpień.

  1. Truskawki są niskokaloryczne, mają tylko 35 kcal w 100 g (jest nawet opracowana dieta truskawkowa).
  2. Truskawki zawierają bromelinę jest to enzym, który wpływa na przyspieszenie spalanie tłuszczów  i węglowodanów. Bromielina jest składnikiem wielu tabletek odchudzających.
  3. Dzięki bromelinie, truskawki są rywalem Cellulitisu. Enzym ten trawi niewłaściwe wydzielone białko, dając dostęp do głębszych warstw tłuszczu.
  4. Owce te zawierają potas, który pomaga pozbyć się nadmiaru wody w organizmie. Tym samym oczyścić organizm oraz zmniejszyć cellulitis.
  5. Owoce te, mają niski indeks glikemiczny w porównywaniu z produktami o wysokim indeksie, nie powodują gwałtownych wyrzutów insuliny, a co za tym idzie korzystniej wpływają na spalanie tkanki tłuszczowej.
  6. Duża zawartość błonnika, usprawnienia perystaltykę jelit, co zapobiega zaparciom i wpływa korzystnie na bakterie zasiedlające nasz układ pokarmowy.
  7. Owoce te w 90 proc. składają się z wody, wpływając na oczyszczenie organizmu z toksyn.
  8. Truskawki zawierają magnez i wapń, które skutecznie odkwaszają nasz organizm.
  9. Owce te są odmładzającą bombą witaminową: zawierają dużo witaminy C, więcej niż owoce cytrusowe oraz szereg witamin z grupy B w tym B1, B2 oraz witaminę PP. Są także bogatym źródłem mikro i makroelementów – wapnia, fosforu, żelaza, potasu i manganu.
  10. Są pyszne:)

Nie dajmy się jednak złapać w pułapkę. Nie od dzisiaj wiadomo, że truskawki najlepiej smakują z cukrem lub porcją bitej śmietany. W moim gabinecie dietetycznym klienci mogą się spodziewać dietetycznych wersji potraw z truskawkami w roli głównej.


Autor:
Aktualizacja: .